Mistyczna energia w Filharmonii Gorzowskiej
Jak osiągnąć mistyczną energię i wydobyć z utworów sakralnych to co porusza duszę i serce? Rozwiązanie jest proste - wspólny koncert oratoryjny „Wyśpiewać sacrum” orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, utalentowanych solistów operowych i Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego pod batutą magika koncertów chóralnych Ryszarda Handke. Więcej o tym niezwykłym koncercie, a także o udziale filharmoników gorzowskich w jubileuszu Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w załączonym tekście.
2022-04-29, 14:16

i serce? Rozwiązanie jest proste - wspólny koncert oratoryjny

Filharmonia Gorzowska zaprasza na spotkanie z muzyką religijną giganta włoskiej opery – Giacoma Pucciniego. Jego przejmującą Messa di Gloria poprzedzoną nastrojowymi i pełnymi pięknych harmonii kompozycjami Gabriela Faure i Johna Irelanda wykona orkiestra, chór i znakomici soliści – Piotr Friebe (tenor) i Rafał Korpik (bas).

W piątek 6 maja 2022 r. o godz. 19:00 scena Filharmonii Gorzowskiej za sprawą przejmujących kompozycji oraz siły twórców, którzy pojawią się na koncercie stanie się miejscem o niezwykle mistycznej energii.

Muzycy Filharmonii Gorzowskiej tym razem zagrają w towarzystwie utalentowanych solistów operowych oraz Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, który metodą stopniowania emocji i sposobem wykonania utworów sakralnych potrafi dosłownie wcisnąć każdego melomana w fotel. Całością pokieruje prawdziwy magik koncertów chóralnych Ryszard Handke.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej

Piotr Friebe / tenor

Rafał Korpik / bas

Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

Ryszard Handke / dyrygent, kierownik chóru

Sabrina Stachel / asystent dyrygenta

Program:

JOHN IRELAND (1879-1962)

Concertino Pastorale na orkiestrę smyczkową

GABRIEL FAURÉ (1845-1924)

Cantique de Jean Racine na chór i orkiestrę smyczkową

GIACOMO PUCCINI (1858-1924)

Messa di Gloria

Koncert jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Dyrygent-rezydent”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co ważne nie jest to jedyne spotkanie z muzyką sakralną wykonywaną przez gorzowskich filharmoników we współpracy z Chórem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.  W sobotę 7 maja 2022 r. o godz. w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, odbędzie się  koncert z okazji obchodów 50-lecia chóru, który swoją grą także uświetnią muzycy Filharmonii Gorzowskiej.

Katarzyna Wojtowicz
specjalista ds. marketingu