Zostań gwiazdą SELFIE MUSICAL Filharmonii Gorzowskiej na Nocnym Szlaku Kulturalnym 2022
W ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego 2022 Filharmonia Gorzowska organizuje 18 czerwca 2022 od godz. 19:00 do 24:00 Selfie Musical, w trakcie którego można będzie zrobić sobie najbardziej oryginalne i popularne ze zdjęć - selfie właśnie. Będzie to również okazja do poinformowania o tym, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, filharmonia powraca do cieszącego się zainteresowaniem projektu edukacyjno- artystycznego.
2022-06-07, 13:35

"Uczestnicy zabawy będą mogli nie tylko zrobić sobie fajną fotkę, ale również po prostu zwiedzić wnętrza filharmonii (w tym te nieoczywiste).” – powiedziała Katarzyna Wojtowicz z Filharmonii Gorzowskiej, dodając: „Liczymy na to, że uda nam się w ten sposób zachęcić odwiedzających do wspólnej muzycznej przygody.”

W przestrzeni filharmonii zaaranżowane zostaną punkty z elementami scenografii, w tym kostiumów, świateł i efektów specjalnych z sześciu musicali jakie były grane. Każdy będzie miał możliwość wcielić się w postać bohatera z literatury dziecięcej: Alicji z Krainy Czarów, Pinokia, Królewny Śnieżki, Przygody w Krainie Oz, Dogonić Pipi czy też Akademii Pana Kleksa. Całości atmosfery dopełniać będzie oczywiście muzyka i nagrania z dotychczasowych realizacji.

A do nowego musicalowego projektu „Piotruś Pan”* filharmonia szuka 25 tancerzy ze szkół tańca i grup tanecznych oraz 30-40 wokalistów. Sugerowany wiek – 10-18 lat. Aby wziąć udział w przesłuchaniach wokalnych i audycji tanecznej należy do 30 czerwca 2022 wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na www.filharmoniagorzowska.pl. Już w połowie września okaże się kto wystąpi 2 grudnia 2022 w premierowym pokazie. W trakcie przygotowań wybrani zostaną soliści do roli Piotrusia Pana i Wendy.

Wyłoniona grupa młodych wykonawców pracować będzie nad muzyczną wersją „Piotrusia Pana”, a do scenicznego debiutu przygotują ich specjaliści w dziedzinie śpiewu, gry aktorskiej i tańca. Realizacja musicalu to także praca z zawodową orkiestrą, solistami – śpiewakami, dyrygentem i reżyserem. Muzyka powstanie na zamówienie Filharmonii Gorzowskiej w oparciu o napisane już libretto Małgorzaty Szwajlik. Kompozytorem musicalu będzie Szymon Godziemba –Trytek. Na potrzeby musicalu powstanie także scenografia i kostiumy.

*dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Katarzyna Wojtowicz
specjalista ds. marketingu