Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej w muzycznych podróżach
Pikniki Chopinowskie (8 koncertów, w każdą niedzielę wakacji od 10 lipca do 28 sierpnia) oraz koncerty w ramach Dobry Wieczór Gorzów (6 koncertów, ostatni odbędzie się 4 września) to nie jedyne wydarzenia, w których w czasie tegorocznego lata uczestniczą filharmonicy gorzowscy. Na zaproszenie partnerów z Niemiec filharmonicy występują na letnich festiwalach u naszych zachodnich sąsiadów. Byli już z wizytą w Chorin, a w ostatni weekend lata odwiedzą Frankfurt nad Odrą.
2022-08-24, 20:30

W ubiegłą niedzielę (21 sierpnia 2022 r.) Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej z maestro Pawłem Przytockim wystąpiła przed ponad tysięczną publicznością, grając koncert "Romantyczne opowieści ze Starego i Nowego Świata" w ramach 59 Choriner Musiksommer wraz z francuską wiolonczelistką Camille Thomas. Koncert odbył się w ruinach jednego z najpiękniejszych dawnych klasztorów Brandenburgii w Chorin. Niezwykłe miejsce, przepiękne wykonanie utworów Józefa Elsnera, Edwarda Elgara oraz Antonína Dvořáka, a także przyjazna, entuzjastyczna publiczność pozwalają ocenić ten wyjazdowy koncert jako niezwykle udany.

Więcej informacji na stronie choriner-musiksommer.de

W najbliższą sobotę, 27 sierpnia, o godz. 19.00 zapraszamy do Frankfurtu nad Odrą, gdzie w Parku am Anger połączone orkiestry Brandenburgisches Staatsorchester Frankfurt oraz Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej zagrają symfoniczny koncert muzyki filmowej. Na olbrzymiej plenerowej scenie na żywo usłyszymy m.in. muzykę z Gwiezdnych Wojen i Harrego Pottera, a także suity filmowe Hansa Zimmera i Wojciecha Kilara, a dyrygować będzie Monika Wolińska. Będzie to koncert finałowy Lata Kulturalnego w Dwumieście Słubice - Frankfurt nad Odrą.

Więcej informacji latokulturalne.slubice-frankfurt.eu/pl

Zdjęcia: R. Ochwat, A. Lasek - Filharmonia Gorzowska