Filharmonicy zagrają na gorzowskich osiedlach i dla pacjentów w szpitalu
W pierwszy majowy weekend mieszkańcy gorzowskich osiedli posłuchają muzyki na żywo w wykonaniu filharmoników - będzie to czwarta edycja „Miejskiego grania”.
2023-04-25, 13:25

Pomysł zorganizowania koncertów na gorzowskich osiedlach zrodził się w pandemii i od tamtej pory plenerowe granie przyciąga co roku coraz większą publiczność. Muzycy prezentują się w repertuarze, którego na co dzień w filharmonii nie wykonują. W sobotę 6 maja w mieście rozbrzmiewać będą znane melodie ABBY, a w niedzielę 7 maja – potańczymy w rytm muzyki tanecznej z całego świata.

Mapa „Miejskiego grania” to osiem wybranych punktów w mieście: osiedlowe zielone skwery i parki miejskie. Tym razem jednak Filharmonia do swojej trasy koncertowej dodała wyjątkowy punkt – gorzowski szpital. Chcemy sprawić przyjemność pacjentom, zwłaszcza tym, którzy tygodniami i miesiącami nie opuszczają szpitalnych murów, nie mogą wyjść do kina, teatru, czy skorzystać z miejskich atrakcji. Mamy nadzieję, że krótki koncert muzyki na żywo umili im czas i pozytywnie wpłynie na zdrowienie pacjentów. Od dawna bowiem wiadomo, że sztuka ma właściwości terapeutyczne.

PROGRAM KONCERTÓW Z CYKLU MIEJSKIE GRANIE:

sobota 6 maja 2023:
godz. 15:00 - plac Nieznanego Żołnierza, tzw. Kwadrat
godz. 16:00 - Park Kopernika, przy fontannie
godz. 17:00 - Szpital Gorzów - skwer przy nowym budynku OiOM i hematologii
godz. 18:00 - Park Górczyński, fontanna Motylia

Wystąpią:
Daria Krzysztoń-Baran / skrzypce
Paweł Gaca / altówka
Bartosz Baran / fagot
Przemysław Kojtych-Kłysz / piano
Krzysztof Ciesielski / bas